Parafia św. Aleksego
ul. Krzywa 15
09-402 Płock - Trzepowo

Witam bardzo serdecznie na stronie Parafii św. Aleksego w Płocku - Trzepowie. Znajdziecie tu, Drodzy, informacje o wszystkim co wspólnie tworzyliśmy w parafii św. Aleksego na płaszczyźnie materialnej i duchowej. Jest to znakiem, iż w trzepowskiej parafii jest wielu wspaniałych ludzi, którzy żyją na co dzień sprawami Kościoła. Pragnąłbym, aby informacje tu zawarte przyczyniły się do aktywnego włączenia się w życie parafii tych, którzy stoją z boku. Przyznają się do związków z Kościołem, ale trudno jest im identyfikować się ze swoją parafialną wspólnotą. Niech to pomoże nam wszystkim jeszcze bardziej włączyć się w życie parafii.
    Jeden z naszych adwentowych rekolekcjonistów O. Leon Knabit, mnich tyniecki, ukazywał nam propozycję drogi przez życie według reguły św. Benedykta "ORA ET LABORA" czyli "Módl się i pracuj". Jestem przekonany, że ta życiowa zasada św. Benedykta - Patrona Europy stanie się zasadą życia wielu z nas.
    Niech dobry Bóg pomaga nam w staraniu się o rozwój życia Bożego w nas samych i świadczeniu o Nim wobec tych, do których nas posyła i wspiera w kroczeniu drogą ewangelicznej miłości.

Ks. Zbigniew Kaniecki